SAULES PANEĻI

SAULES PANEĻI

Izvēlieties videi un maciņam draudzīgu elektroenerģijas ieguves veidu! Mēs esam šeit, lai palīdzētu atrast Jums piemērotākos saules paneļu risinājumus.

Aprēķināt saules paneļu cenu

Priekšrocības, izvēloties saules paneļus

Saules paneļi kā alternatīvais elektroenerģijas ieguves veids nav jaunums - to energoefektivitāte pierādīta laika gaitā, tāpēc droši varam teikt, ka pievienošanās "zaļās enerģijas" ieguvei ir saprātīgs un ekonomiski pamatots ilgtermiņa ieguldījums:

Neatkarība no elektrības cenu svārstībām

Jūs iegūsiet elektroenerģiju savam patēriņam. Saules enerģiju iespējams ne tikai iegūt un izlietot, bet arī uzkrāt, piemēram, ziemas periodam.

Atjaunojamie energoresursi ir dabai draudzīgāki

Saules baterijas ir viens no populārākajiem atjaunojamās enerģijas ieguves veidiem, kas neatstāj negatīvu iespaidu uz apkārtējo vidi.

Nelielas uzturēšanas izmaksas

Saules paneļi ir viegli uzstādāmi uz dažāda veida virsmām. Tas ir vienkārš ierīču komplekts, kura uzturēšana neprasa ne daudz darba, ne finanšu līdzekļu.

Labs ilgtermiņa ieguldījums

Augsta paneļu efektivitāte, kas laika gaitā samazinās lēnām. Mūsdienu tehnoloģijas nodrošina šo sistēmu darbību arī pēc 10-20 gadiem.


par sia "imre"

Kāpēc izvēlēties mūs - veiksmīga darba pieredze un augsti standarti

Saules paneļus var uzstādīt daudzos un dažādos  objektos – privātmājās, birojos, administratīvajās ēkās, izglītības un sporta iestādēs, rūpniecības un lauksaimniecības uzņēmumos, būvlaukumos, mājās uz riteņiem, robežsargu posteņos un bieži tas ir vienīgais risinājums vietās, kur tuvumā nav elektropārvades līnijas.


SIA IMRE Latvijā izceļas ar CORAB unikālajiem risinājumiem saules paneļu stiprināšanai uz plakanajiem un dakstiņprofila metāla jumtiem, kas ir ļoti populāri Latvijā. Bez tam uzņēmums piedāvā saules paneļu  risinājumus, kurus vēl nesen varējām iepazīt fantastikas žanra filmās vai grāmatās, tajā skaitā stikls / stikls augstas efektivitātes un izturības saules paneļus, iebūvējamos jumta paneļus, kas veido hermētisku jumta segumu, fasādes saules paneļus, kā arī caurspīdīgos paneļus, ko var izmantot stiklu vietā. Tādejādi gan jumta segums, gan logi var ražot elektrību. 

Biežāk uzdotie jautājumi:

  • Kā darbojas saules paneļi?

    Saules paneļi un to sistēmas ir viegli uzstādāmi uz ēkas jumta vai citā piemērotā vietā, bet ēkas iekšpusē uzstādīts strāvas pārveidotājs jeb invertors saules paneļu saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā.

  • No kā sastāv saules panelis?

    Saules paneļi galvenokārt sastāv no silīcija fotoelementiem, kas pēc būtības ir lielas pusvadītāju diodes. Pasaulē izplatītākās šobrīd ir monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģijas.

  • Kas ir saules baterijas?

    Saules baterija ir mikroģenerators, kas saules enerģiju pārvērš elektroenerģijā. Zinātniski to sauc par pusvadītāju fotoelektrisko ģeneratoru. 


    Saules gaismas vietā var būt arī citas izcelsmes elektromagnētiskais starojums, piemēram, dienas gaisma, kas parasti tiek izmantota mazās portatīvās iekārtās – kalkulatoros, virtuves svaros, rotaļlietās utml. 

  • Kāda ir saules paneļu jauda?

    Viena saules paneļa jauda šobrīd svārstās no 395W – 700W un elektroapgādes sistēmas tiek veidotas ar vairākiem paneļiem, lai iegūtu nepieciešamo jaudu, parasti vismaz 2 kW (1kW (kilovats) = 1000W (vati)).


    Ja privātmājai elektroenerģijas patēriņš gadā ir 10 000 kWh, tad ieteicams likt 10 kW saules paneļu sistēmu, taču vasaras mājiņai pietiks arī ar 1 – 2 kW. Cenas saules bateriju sistēmai šobrīd ir no 8000 – 1200 EUR/kW, taču tas ir atkarīgs arī no stiprinājumiem un novietojuma uz zemes, fasādes vai jumta. 


  • Kur var uzstādīt saules paneļus?

    Saules paneļus var uzstādīt uz ēku jumtiem, fasādēm, vai uz zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saules baterijas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā. Iegūtā elektroenerģija tiek izmantota patēriņam – apgaismojumam, sadzīves ierīču darbināšanai, apkurei, bet pārpalikumu var 

    uzkrāt speciālos akumulatoros, lai izmantotu enerģiju apmākušās dienās, naktī vai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma brīžos. 


    Otrs risinājums ir pieslēgt sistēmu “Sadales tīklam” un tajā laikā, kad ģimene ir darbā un skolā, liekā enerģija tiek novadīta “Sadales tīklā”, savukārt, kad patēriņš pieaug, elektrību var saņemt atpakaļ. Tad, diemžēl, ir jāmaksā par pieslēgumu, piegādi un PVN, tomēr tas sanāk vairāk kā uz pusi lētāk, kā iepirkt enerģiju no piegādātāja. 


Vēlies uzzināt vairāk par pieejamajiem saules paneļu risinājumiem?

Mēs labprāt sniegsim Jums bezmaksas konsultāciju par iespējamajiem saules paneļu risinājumiem gan privātajā, gan biznesa sektorā.

Pieteikties konsultācijai
Share by: